Lemniskáta
Jít zpět na stránku: Blog
ŠÁRKA IN NEED

ŠÁRKA IN NEED

ŠÁRKA IN NEED

ŠÁRKA IN NEED

Omlouváme se za angličitnu, ale anglické "in need" lépe vyjadřuje skutečnost než český ekvivalent ŠÁRKA V NOUZI. Protože "nouze" znamená asi i ztrátu podpory, vyloučení ze společenství blízkých, nezájem, a to se v případě Šárky říct nedá. Přesto: Toto je výzva pro kohokoli z vás, kdo by mohl pomoci.

Druhá Šárka v naší dílně (není to ta, co šije roušky) je u nás zaměstnaná asi půl roku. Je to mladá 45letá žena, která si v životě prošla hodně těžkými věcmi. Pomohla ji víra a vůle změnit něco, co vypadá už docela beznadějně. Šárce se daří už 12 let žít docela jiný život, i když rány, které utržila, stále bolí a některé se hojí jen pomalu.

V současné době se ocitla bez bydlení – její bytná, asi hodná starší paní, která Šárce pronajala jeden pokoj ve svém bytě, se příliš bojí možnosti nákazy koronavirem a požádala Šárku, aby se vystěhovala. Ta ale nemá kam - s trvalým bydlištěm ve Dvoře Králové nemá v Praze šanci na jakékoli slušné bydlení, ubytovna je pro její psychický stav nevhodná.

Zázraky se dějí – v těžkých dobách možná ještě víc. Třeba byste někdo měl volnou místnost, kterou byste mohli Šárce nabídnout – je milá, laskavá, hodná, neproblematická. Protože je momentálně v insolvenci, může nabídnout maximálně 3,5-4000 Kč.

Pomoci můžete i šířením této zprávy na sociálních sítích...

Moc děkujeme – pro inspiraci posíláme písničku o tom, jak důležitější než peníze nebo to, kdo jsme, je mít vedle sebe někoho, kdo při nás stojí...

https://www.youtube.com/watch?v=oknu1rGtdgw

19. 3. 2020
xsmall_1584617132obrazek.png
Podpořte nás

Podpořte nás

Naše původní plány dopracovat se k finanční nezávislosti vzaly za své, už víme, že to není možné a že se bez vaší podpory prostě neobejdeme. Pojďte kráčet s námi, sledujte, prosíme, co se u nás děje, a pokud budete mít pocit, že nás chcete a můžete podpořit, udělejte to. Pomůžete tak udržet pracovní místa pro lidi, kteří se na trhu práce jinak neuplatní. 

Vyberte částku

Odeslat

Děkujeme našim podporovatelům

Děkujeme našim podporovatelům
Bytové družstvo
Praha 2
Výbor dobré vůle
Kudy z nudy
Agarden
geoprint
arboeko
Anaon
Avast
Cyklos
Praha
Mirabel
Pala
Mibag
Tesct
Nadace ČS
Koka
Expodum
Shoptet
Elasta Vestil
Spira Mirabilis
Gopay
Globus
Veolia
Jooble
Sázíme budoucnost
Škoda Auto
Svět tašek
ČSOB
NOE
Nadace Karla Janečka
Nadace Divoké husy
NROS
Alza.cz
Nadace Via
Ministerstvo kultury
NF Simony Kijonkové
Slušná firma
Prague Marriott Hotel
EMBA

Lemniskáta
ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.P.S.
Web vznikl za podpory Nadačního fondu Lidé lidem

Lemniskáta

IČO: 28966414 | DIČ: CZ28966414 | číslo účtu: 2301009702/0100

Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2

telefon: 224 283 670 | email: info@lemniskata.cz