Lemniskáta
Jít zpět na stránku: Blog
POUTNÍK A DOMOVENKA

POUTNÍK A DOMOVENKA

POUTNÍK A DOMOVENKA

POUTNÍK A DOMOVENKA

Náš "ajťák" a jinak poutník Petr je výjimečný člověk. Naší dílně pomáhal první rok zcela nezištně (rozjel náš krásný e-shop) a další roky jen za symbolickou odměnu. A kromě nás pomáhá i jiným, mimo jiné Domovu sv. Josefa, kde nacházejí podporu lidé s roztroušenou sklerózou. 

"Žít doma je pro každého z nás normální. Pro vážně nemocné roztroušenou sklerózou je to ale pořádný oříšek. Sami se ani nepodrbou. Nerozsvítí. Nezapnou počítač. V České republice žije 25 000 lidí s touto diagnózou, 5 000 z nich v pokročilém stadiu nemoci. Jsou odkázáni na invalidní vozík a pečující osobu." Těmito slovy začíná nejnovější fundraisingová výzva Domovenka - www.domovenka.cz, zaměřená na získání prostředků na kompletní terapeuticko-rehabilitační program na míru potřebám lidí s RS  - proto, aby mohli žít doma, se svými blízkými."

Petr nás požádal, jestli bychom informaci o Domovence nemohli sdílet, a my to rádi děláme, protože 290 Kč, za které se dá pořídit jedna taková terapeutická hodina, může pro někoho zásadně zkvalitnit život s nemocí - a rozpočet většiny z nás to nijak nezruinuje. 

A před Petrem opět a s úctou smekáme. Podívejte se na video, kde se Domovenka lépe představuje: https://www.youtube.com/watch?v=An1hkYO1uyY

22. 11. 2021
xsmall_1637597172domovenka.png
xsmall_163759780600002.JPG
Podpořte nás

Podpořte nás

Naše původní plány dopracovat se k finanční nezávislosti vzaly za své, už víme, že to není možné a že se bez vaší podpory prostě neobejdeme. Pojďte kráčet s námi, sledujte, prosíme, co se u nás děje, a pokud budete mít pocit, že nás chcete a můžete podpořit, udělejte to. Pomůžete tak udržet pracovní místa pro lidi, kteří se na trhu práce jinak neuplatní. 

Vyberte částku

Odeslat

Děkujeme našim podporovatelům

Děkujeme našim podporovatelům
Bytové družstvo
Praha 2
Výbor dobré vůle
Kudy z nudy
Agarden
geoprint
arboeko
Anaon
Avast
Cyklos
Praha
Mirabel
Pala
Mibag
Tesct
Nadace ČS
Koka
Expodum
Shoptet
Elasta Vestil
Spira Mirabilis
Gopay
Globus
Veolia
Jooble
Sázíme budoucnost
Škoda Auto
Svět tašek
ČSOB
NOE
Nadace Karla Janečka
Nadace Divoké husy
NROS
Alza.cz
Nadace Via
Ministerstvo kultury
NF Simony Kijonkové
Slušná firma

Lemniskáta
ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.P.S.
Web vznikl za podpory Nadačního fondu Lidé lidem

Lemniskáta

IČO: 28966414 | DIČ: CZ28966414 | číslo účtu: 2301009702/0100

Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2

telefon: 224 283 670 | email: info@lemniskata.cz