Lemniskáta
Jít zpět na stránku: Blog
MIKROVLNKA A VĚTRÁK...

MIKROVLNKA A VĚTRÁK...

MIKROVLNKA A VĚTRÁK...

MIKROVLNKA A VĚTRÁK...

... to jsou věci, které by udělaly radost jednomu z našich zaměstnanců. Do dílny nastoupil před lety jako nezaměstnatelný - a je tu s námi, s většími či menšími přestávkami, už osmý rok. Má neuvěřitelnou schopnost vydržet to, co bychom my určitě nechtěli, a jeho strategie přežití jsou ověřené, do našich životů nepřenosné a vzbuzující respekt. Mimo jiné i proto, že se náš člověk (nechce být jmenován) nikdy neuchýlí ke krádeži nebo podvodu: poctivě platí, co má a pokud má z čeho, radši ale nejí, aby nakrmil své dvě kočky a měl zaplacený nájem. Ne vždy se mu to daří, ale stejně ho musíte obdivovat - kdo z nás by obcházel popelnice a zachraňoval z nich nejen jídlo, ale i vyhozené květináče se zbytky kytek, které dokáže zázračně vrátit do života. 

Máte-li tedy nepotřebnou mikrovlnku a větrák, dejte nám vědět: určitě potěšíte člověka, který zažil víc ústrků, než si vůbec umíme představit. I když se umí pořádně rozzuřit, nerad děkuje a ještě míň rád se omlouvá, je to čistá a laskavá duše, zraněná tak, že by nebylo divu, kdyby byl plný nenávisti. U nás je teď rád, dokonce se usmívá a dělá vtípky a nosí vlastnoručně upečenou buchtu. Neřešíme, kde vzal suroviny, a radujeme se, že ubít v tomto člověku dobro se nepodařilo. Zatím. A věříme, že to tak zůstane. 

8. 2. 2022
Podpořte nás

Podpořte nás

Naše původní plány dopracovat se k finanční nezávislosti vzaly za své, už víme, že to není možné a že se bez vaší podpory prostě neobejdeme. Pojďte kráčet s námi, sledujte, prosíme, co se u nás děje, a pokud budete mít pocit, že nás chcete a můžete podpořit, udělejte to. Pomůžete tak udržet pracovní místa pro lidi, kteří se na trhu práce jinak neuplatní. 

Vyberte částku

Odeslat

Děkujeme našim podporovatelům

Děkujeme našim podporovatelům
Bytové družstvo
Praha 2
Výbor dobré vůle
Kudy z nudy
Agarden
geoprint
arboeko
Anaon
Avast
Cyklos
Praha
Mirabel
Pala
Mibag
Tesct
Nadace ČS
Koka
Expodum
Shoptet
Elasta Vestil
Spira Mirabilis
Gopay
Globus
Veolia
Jooble
Sázíme budoucnost
Škoda Auto
Svět tašek
ČSOB
NOE
Nadace Karla Janečka
Nadace Divoké husy
NROS
Alza.cz
Nadace Via
Ministerstvo kultury
NF Simony Kijonkové
Slušná firma

Lemniskáta
ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.P.S.
Web vznikl za podpory Nadačního fondu Lidé lidem

Lemniskáta

IČO: 28966414 | DIČ: CZ28966414 | číslo účtu: 2301009702/0100

Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2

telefon: 224 283 670 | email: info@lemniskata.cz