Lemniskáta
Jít zpět na stránku: Blog
ANDĚLÉ Z BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA...

ANDĚLÉ Z BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA...

ANDĚLÉ Z BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA...

ANDĚLÉ Z BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA...

...Kateřina a Michael, zařídili pro nás nemožné. Sehnat totiž lístky na baletní představení je těžké, vždy je hned vyprodáno.  A když nám těžce nemocná Olga Sokolovská, kterou poslední fází její nemoci provází maminka Taťána, řekla, že by někdy v životě ještě chtěla vidět Balet s velkým B, nemysleli jsme si, že budeme moci vyhovět. Olze a její mamince jsme pomohli na naší loňské benefici v divadle Kampa, kdy bylo třeba dát narychlo dohromady 70 tisíc za pojištění maminky Taťány. Ta se o svou dceru stará, ale protože je ukrajinské národnosti, není vůbec jednoduché zajistit prodloužení víza. Když už se to podařilo, bylo třeba urychleně zaplatit částku, na kterou obě ženy nemohly dosáhnout - Olga je invalidní už roky a Táňa pobírá starobní důchod, který v přepočtu na naše peníze představuje částku 800 Kč měsíčně. 

Rodící se spolupráce naší dílny s baletem Národního divadla otevřela možnost Olžino přání splnit. Při jednání jsme si dodali odvahu a optali se - a jak už to tak někdy bývá, právě včas na to, aby obě ženy z Liberce mohly brzy přijet. Lístky dostaly od Národního divadla zdarma, kamarádka Hanka zajistila přes liberecký Červený kříž sanitu, která nemocnou Olgu s maminkou dopravila - a v neděli 14. června se mohl odehrát zázrak. Kiliánovy Mosty času udělaly obrovskou radost, stejně jako péče a pozornost lidí z divadla. 

Komu poděkovat? Hance z Liberce, Kateřině a Michaelovi z Národního divadla, lidem z Červeného kříže, kteří dali na odvoz sanitou slevu, a všem vám, kteří jste loni přispěli, aby tu Táňa mohla dát o Olgu pečovat. A také fotografovi jménem Serghei Gherciu, který nám poskytl snímek přímo z divadla. 

26. 6. 2020
xsmall_1593182322BaletND-KylianMOstyCasu-fotoSergheiGherciu-GSS-7089.jpg
Podpořte nás

Podpořte nás

Naše původní plány dopracovat se k finanční nezávislosti vzaly za své, už víme, že to není možné a že se bez vaší podpory prostě neobejdeme. Pojďte kráčet s námi, sledujte, prosíme, co se u nás děje, a pokud budete mít pocit, že nás chcete a můžete podpořit, udělejte to. Pomůžete tak udržet pracovní místa pro lidi, kteří se na trhu práce jinak neuplatní. 

Vyberte částku

Odeslat

Děkujeme našim podporovatelům

Děkujeme našim podporovatelům
Bytové družstvo
Praha 2
Výbor dobré vůle
Kudy z nudy
Agarden
geoprint
arboeko
Anaon
Avast
Cyklos
Praha
Mirabel
Pala
Mibag
Tesct
Nadace ČS
Koka
Expodum
Shoptet
Elasta Vestil
Spira Mirabilis
Gopay
Globus
Veolia
Jooble
Sázíme budoucnost
Škoda Auto
Svět tašek
ČSOB
NOE
Nadace Karla Janečka
Nadace Divoké husy
NROS
Alza.cz
Nadace Via
Ministerstvo kultury
NF Simony Kijonkové
Slušná firma
Prague Marriott Hotel
EMBA

Lemniskáta
ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.P.S.
Web vznikl za podpory Nadačního fondu Lidé lidem

Lemniskáta

IČO: 28966414 | DIČ: CZ28966414 | číslo účtu: 2301009702/0100

Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2

telefon: 224 283 670 | email: info@lemniskata.cz